Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolenie - WCAG. Standardy i wytyczne - dostępność w instytucjach kultury

SZKOLENIE - WCAG. Standardy i wytyczne - dostępność w instytucjach kultury / 20-21.03.2019 / godz. 9.00-15.00

PEŁNY PROGRAM

ZAPISY -> KARTA ZGŁOSZENIA 

Projekt ustawy "O dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych" nakłada na instytucje kultury obowiązek przygotowania materiałów cyfrowych zgodnie z międzynarodowymi standardami dostępności. Dowiedz się, jak to robić i poznaj potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

Kartę zgłoszenia prosimy wypełnić, podpisać i odesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15.03.2019 roku. 

Dla kogo? 
Animatorzy kultury, pracownicy instytucji i organizacji kultury/sztuki, trenerzy, szkoleniowcy, pracownicy bibliotek i świetlic, pracownicy kulturalno-oświatowi, wszyscy zainteresowani podnoszeniem kompetencji. 

Korzyści
Uczestnicy zdobędą umiejętność efektywnego organizowania wydarzeń dostępnych dla wszystkich - dostęp do materiałów promocyjnych, widowisk, wystaw w muzeach i galeriach. Zapoznają się z technikami i strategiami poprawnego przygotowania materiałów promocyjnych i szkoleniowych i innych w oparciu o zasady i wytyczne WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guideliness). Dowiedzą się jak wdrożyć dobre praktyki do samodzielnego przygotowania poprawnych dokumentów cyfrowych w różnych formatach. 

Prowadzenie:
Izabela Mrochen – ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w 1995 r., następnie w 1998 r. studia z zakresu języka angielskiego na Wydziale Filologicznym (Uniwersytet Śląski). W 2009 r. obroniła pracę doktorską, związaną z badania językoznawczymi. Swoje zainteresowania związane z tłumaczeniem napisów do filmów, jak również sposobem przygotowania dubbingu, pogłębiała na Uniwersytecie w Kopenhadze pod koniec lat 90-tych. Ponadto przeprowadziła prace badawcze w siedzibie telewizji Canal+ w Warszawie oraz w Telewizji Katowice. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki (Uniwersytet Śląski). Swoje zainteresowania ponownie skupiła wokół problematyki związanej z tłumaczeniem napisów oraz wykorzystania najnowszej technologii komputerowej, w szczególności narzędzi CAT (Computer Assisted/Aided Tools). Od 2012 r. uczestniczka warsztatów związanych z przygotowaniem audiodeskrypcji do filmów i dzieł plastycznych. Współautorka „Metodologii badania dostępności strony www dla osób niepełnosprawnych, starszych i innych narażonych na wykluczenie cyfrowe w oparciu o WCAG 2.0” dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego w latach 2014-2020. W 2016 r. otrzymała certyfikat potwierdzający wiedzę i umiejętności audytowania stron zgodnie z WCAG 2.0 nadanym przez University of South Australia oraz Media Access Australia.

KOSZT
Udział w jednym szkoleniu – 250 zł netto.

KONTAKT
Centrum Edukacji i Animacji 
tel. 32 201 77 78
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

---

Akademia Kadr Kultury Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach to kompleksowy cykl szkoleniowy, który przygotuje do pracy w kulturze i wyposaży w narzędzia, kompetencje i wiedzę niezbędną dla każdego działacza kultury. Zostań jej absolwentem i otrzymaj certyfikat!

Pełen program Akademii Kadr Kultury już wkrótce. 

Uzyskaj certyfikat ukończenia Akademii Kadr Kultury i weź udział w jednym bezpłatnym szkoleniu! Zapisz się do udziału w 5 szkoleniach (piąte darmowe), zachęcamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń: 32 201 77 78.

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download